تبلیغات
دانشجویان مهندسی نرم افزار ورودی 88 جهاد دانشگاهی اهواز - چگونه انتخاب واحد را با کمترین مشکل پشت سر بگذاریم؟؟؟
 
دانشجویان مهندسی نرم افزار ورودی 88 جهاد دانشگاهی اهواز
درباره وبلاگ


از طریق ایمیل زیر میتوانید با مدیر وبلاگ در ارتباط باشید
(منتظر نظرها و انتقادات سازنده ی شما عزیزان هستیم)
chenani.mojtaba@gmail.com

مدیر وبلاگ : مجتبی چنانی

با سلام
این روزا همه درگیر مسایل انتخاب واحد و مسایل مربوط به شروع امتحانات هستن.اما چگونه این بحران را به راحتی و با خیال راحت پشت سر بگذاریم؟؟
 
در این پست قصد داریم که طی چند خط نحوه ی انتخاب واحد را به روش آسان و اساسی پشت سر بگذاریم.

۱.مهمترین قدمی که باید انجام بدین مثله همیشه مربوط به پول هست.ابتدا حداقل شهریه ی ثابت را به حساب دانشگاه واریز کنید.(مبلغ برای هر رشته متفاوت می باشد اما شماره حساب ۱۰۰۱۶۷۰۰۰۶ بانک تجارت شعبه ی آزادگان هست.(.
نکته۱:درصورتی که شهریه را هم پرداخت کردید بدهی شما باید صفر شده باشد تا بتوانید انتخاب واحد را انجام بدهید.
نکته۲:درصورتی که می خواهید پول را حضوری واریز کنید از طریق بانک مستقر در دانشگاه این کار را انجام ندهید.اگر هم حضوری و بصورت دستی انجام دادید فیش واریزی را تحویل امور مالی دهید(البته شماره دانشجویی و تمامی مشخصات خود را پشت فیش واریزی قید کنید.).
نکته۳:می توانید شهریه را به صورت الکترونیکی نیز پرداخت کنید که بدین منظور داشتن یک کارت عضور شبکه ی شتاب کافی می باشد و از طریق وارد شدن با سایت آموزش از قسمت پرداخت شهریه بصورت الکترونیکی می توانید اینکار را انجام دهید(در این روش دیگر نیازی به رفتن به امور مالی دانشگاه ندارید.)(همه ی کارتهایی که عضو شبکه ی شتاب هستند قابل استفاده هستند.(.

۲.ورود به حساب کاربری خود در سایت آموزش و مطالعی لیست دروس ارایه شده قبل از موعد انتخاب واحدتون و آماده سازی برنامه ترم آینده با توجه به درسهایی که نیاز به اخذ کردن دارید.
توجه۱: حتما قیل از انتخاب واحد به چارتی که گروه مربوطه به شما ارایه داده مرجعه کنید.
توجه۲:برای این کار صفحات را ذخیره کنید که معمولا نمی توان ذخیره کرد لذا ابتدا کل صفحه را انتخاب کنید(Ctrl + A) و سپس Ctrl +C را بزنید و پس از آن در یک سند ورد(Word) آنرا دخیره کنید و تمامی صفحات را به همین صورت در این سند نکهداری کنید تا بتوانید همه ی دورس را به راحتی مرور کنید.(

توجه ۳: برنامه ی هفتگی خود را دریک برگه بنویسید و تمامی واحد هایی که می خواهید اخذ کنید را در این برنامه جا بدهید(توجه داشته باشید فقط نام درس را ننویسید و کد درس و گروه و نام استاد و سکشن و حتی تاریخ امتحان را در این برنامه قید کنید تا دقیقا متوجه برنامه ی درسی خود باشید(.
توجه ۴:حتما در صورتی که فکر میکنید درسی را که در برنامه قرار داده اید را نمی توانید به هر دلیلی اخذ کنید یک یا ۲ درس را از قبل لا کدهای متفاوت در برنامه جای دهید و بهتر این است که ۱ الی ۲ برنامه ی کمکی برای خود تهیه کنید تا درصورتی که نتوانستید درسی را اخذ کنید از قبل برای این مشکل برنامه ریزی کرده باشید.
توجه۵:پیسنهاد میشود ساعتی قبل از انتخاب واحد مرتب به سایت سر بزنید تا لیست دروس ارایه شده را دوباره بررسی کنید و درصورتی که تغییرات جدیدی در برنامه ها ایجاد شده باشد شما قبل از انتخاب واحد از آن با خبر باشید و اگر درس جدیدی با شرایط مساعدتری و یا با ظرفیت بهیتری ارایه شود شما بتوانید در برنامه ی خود اعمال کنید.
نکته:همیشه دروسی(خصوصا دروس عمومی) را در ساعت انتخاب واحد خاص شنا ارایه میکنند و اما پیشنهاد می شود شما برنامه ی خود را بدون در نظر گرفتن این احتمال بچینید تا درصورت ارایه نشدن مشکلی رخ ندهید.


۳:خب حالا شما می دانید چه درسی را می خواهید اخذ کنید و همه ی برنامه ی خود را چیده اید.قدم بعدی این است که باید یک لیست طولی از دروسی که می خواهید اخذ کنید را از روی برنامه بنویسید بطوری که دروس را به ترتیب اهمیت و ظرفیت انها مرتب کنید تا بدانید در انتخاب واحد کدام را زودتر باید اخذ کنید و برای شما حیاتی تر است.(.

۴:اکنون با خیال راحت به زندگی روزمره ادامه می دهید تا ساعت انتخاب واحد فرا برسد و شما طبق لیست طولی مرتب شده دروس را به ترتیب اخذ میکنید.

۵:مطالعه ی راهنمای انتخاب واحدی که دانشگاه ارایه کرده است نیز پیشنهاد میشود زیذا مطالب کمکی خوبی دارد.(برای مطالعی این راهنما در اینحا کلیک کنید(


و اما در اخر انتخاب واحد خوب و کم استرسی برای شما آرزومندیم و وبلاگ ورودی های ۸۸ نرم افزار اماده پاسخگویی در این زمینه به تمامی دانشجویان است.
موفق باشید.

نوع مطلب :
برچسب ها :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
نابرده رنج گنج میسر نمی شود.
 
 
بالای صفحه